O nás

Společnost ST PROBIN a.s. byla založena v roce 2016 a jako jediná společnost svého druhu v České republice se specializuje výhradně na provádění dodávek a montáží stíněných komor.

Společnost ST PROBIN a.s. navazuje na tradici započatou v roce 2010 sesterskou společností PROBIN s.r.o., která za 6 let poskytování služeb realizovala dodávku 45 stíněných místností a stala se jednoznačně největší společností svého druhu v České republice.

Zakázky byly realizovány na území  České a Slovenské republiky, v Polsku a Rusku, v naprosté většině případů se jednalo o vědecké projekty, například projekt ELI v Dolních Břežanech – laserové centrum s celosvětovým významem, projekt CEITEC v Brně, projekt BIO NANO TECH na univerzitě v polské Lodži či dodávka a montáž stíněné komory pro Státní ústav leteckého výzkumu v Moskvě.

Kvalita dodávaných komor je v mnoha případech ověřována nezávislými certifikačními autoritami. Komory byly měřeny autoritami z ČR, Polska i Rakouska a ve všech případech plně vyhověli požadavkům různých mezinárodních norem (MIL-STD-285, MIL-STD-461, RTCA/DO-160, CISPR11, CISPR22, CISPR25 EN 50147-1).

V roce 2014 byla dohodnuta spolupráce se společností SIEMENS, s.r.o, se kterou realizujeme dodávky stíněných místností pro magnetické rezonance.